Бразилия загря за Англия с три гола срещу Япония, Неймар отново в центъра на събитията (видео)

Националният отбор на Бразилия победи Япония с 3:1 в приятелски двубой, игран в Лил. Всичко бе решено още до почивката, когато "селесао" вече водеше с три гола, реализирани от Неймар (10'-дузпа), Марсело (17') и Габриел Жезус (36'). През второто полувреме Томоаки Макино реализира почетния гол за "самураите".

Голямата звезда на Пари Сен Жермен Неймар започна като титуляр, като негови партньори в атака бяха Габриел Жезус и Вилиан, който изведе отбора с капитанската лента.  Филипе Коутиньо очевидно все още е не е напълно готов, след като остана извън групата за днес, въпреки информациите от последните дни, че халфът на Ливърпул вече е възстановен от своята контузия. Японците бяха без три от големите си звезди - Кейсуке Хонда, Шинджи Кагава и Шинджи Оказаки.

Още в осмата минута се стигна до горещата ситуация в наказателното поле на Япония. Мая Йошида събори с прийом от борбата Фернадиньо. Главният рефер не видя добре ситуацията и използва помощта на видеоасистента (VAR), след което логично отсъди дузпа в полза на Бразилия. Неймар изпълни, пращайки вратаря в обратния ъгъл - 1:0. Само шест минути след това реферът Беноа Бастиен отсъди нов 11-метров наказателен удар в ползва на "златистите". Този път заради нарушение на Ямагучи срещу Жезус. Неймар отново изпълни, но този път се засуети при самата си засилка и Кавашима изби удара му. Отбраната на Япония не успя да изчисти добре при последвалия корнер и топката стигна до Марсело, който с топовен изстрел от 23 метра направи 2:0.
Половин час след началото удар на Йошида от свободен удар срещна гредата. В 36-ата минута пък Жезус покачи на 3:0, след като засече отблизо центриране на Данило отдясно. Точно преди почивката Неймар остана очи в очи с Кавашима, но не успя да го преодолее. Страничният рефер вдигна флага си за засада в тази ситуацията, но повторенията доказаха, че такава всъщност няма.
Азиатският тим започна малко по-добре втората част. В 57-ата минута видеоасистент реферът влезе в употреба за втори път. Този път бе разгледано нарушение на Неймар, заради което последният получи жълт картон.
В 63-ата минута Томоаки Макино засече с глава центриране от корнер, с което намали резултата - 1:3. Три минути преди края гол на Сугимото бе отменен заради засада. Така не се стигна до по-интересни събития в заключителните мигове на тази среща. В добавеното време Сандро пропусна чудесна възможност да вкара четвърти гол за победителите.
Следващата проверка на Бразилия е срещу Англия на "Уембли".