Нападател на Тотнъм наниза два на Колумбия (видео)

Нападателят на Тотнъм Сон Хюн-Мин реализира и двата гола за Република Корея за днешната домакинска победа с 2:1 над Колумбия в контрола между два от финалистите на Мондиал 2018, играна в Сувон.

Особено красиво беше първото попадение в 11-ата минута, когато бившият играч на Байер (Леверкузен) матира трима футболисти на “Лос кафетерос”. В 61-ата Сони удвои след грешка на вратаря на съперника. Гостите стигнаха само до един гол в 77-ата минута, реализиран от защитника на Милан Кристиан Сапата след центриране на Хамес Родригес.

Корейците показаха много по-добра игра, създадоха два пъти повече положения и дадоха заявка за силно представяне в Русия. Този успех е добре дошъл за тях, защото през календарната година досега те имаха само една победа в официален мач.
Колумбийците не се представиха толкова слабо, но направиха пропуски при някои ключови ситуации.

РЕПУБЛИКА КОРЕЯ - КОЛУМБИЯ 2:1