Мечтата на Ълстър се изпарява след спорна дузпа, Швейцария подготвя багажа за Мондиала (видео)

Отборът на Швейцария е много близо до класиране за Мондиал 2018, след като победи с минималното 1:0 Северна Ирландия като гост в първи бараж от квалификациите на Зона Европа. Единственото попадение дойде след много спорна дузпа, която Рикардо Родригес реализира през втората част.

Като цяла срещата не предложи много голови положения, но швейцарците бяха малко по-настъпателният и търсещ победата тим, а домакините от Ълстър така и не отправиха точен удар към вратата на Ян Зомер, така че минималният успех може да бъде наречен логичен.
През първата част двата тима действаха предпазливо, но инициативата бе в ръцете на гостите. Териториалният натиск обаче не доведе до реални голови положения и така двата тима се оттеглиха на почивка без попадения.
Резултатът бе открит от гостите в 58-ата минута. Тогава един далечен удар на Джердан Шакири бе блокиран с рамо от Кори Евънс, но съдията Овидиу Хацеган реши, че има достатъчно основания да отсъди дузпа. Зад топката застана Рикардо Родригес и хладнокръвно реализира. До края на срещата ситуацията на терена не се промени значително и играта продължи да бъде затворена. Домакините не понечиха да тръгнат по-смело напред, докато гостите предпочитаха да не рискуват преднината си.
Реваншът е след три дни на "Санкт Якоб Парк", като Швейцария вече изглежда като фаворит за билетите за Русия. Мечтата на ирландците да играят на световно първенство пък сякаш е все по-далечна.

СВЕРНА ИРЛАНДИЯ - ШВЕЙЦАРИЯ 0:1