Крепостта на младежите издържа близо час, но Франция не ни пожали (видео)

Младежкият национален отбор на България загуби с 0:3 от Франция в мач от Група “9” на квалификациите за Евро 2019. Играчите на Антони Здравков не успяха да се противопоставят на "петлите", въпреки че близо час игра удържаха 0:0. В атака нашите не създадоха нищо опасно и завършиха мача без точен удар, а единствено доброто представяне на Николай Кръстев ни спаси от по-изразително поражение.

През първата част срещата се игра предимно пред вратата на нашите. Стражът ни Кръстев обаче направи всичко по силите си, за да запази вратата ни суха. Юношата на Левски спаси опасни удари на Люка Тусар, Мартин Терие и Абду Диало. Българите от своя страна рядко преминаваха в половината на "петлите", а когато това се случваше, не се стигна до опасност.
Крепостта ни издържа до 58-ата минута. Тогава Диало намери с дълъг пас Терие, който се пребори с Ангел Лясков и прониза Кръстев, който отново бе близо до спасяване, но сантиметри не му стигнаха да избие топката. След попадението ситуацията на терена не се промени значително. България така и не тръгна по-смело в атака и вратарят Пол Бернардони остана без работа.
В последните десет минути Франция си подсигури победата с две нови попадения. И двата гола бяха дело на резерви. Първо Оливие Нчам изпълни по отличен начин пряк-свободен удар и удвои, а малко преди последния съдийски сигнал Лис Мусет навърза цялата ни отбрана и вкара за крайното 3:0.
По този начин младежите ни на практика изгубиха реални шансове за класиране на едно от първите две места. Нашите момчета са на предпоследно място с актив от две точки след първите си четири срещи. Лидерът Франция е с пълен актив от 12, докато вторият Словения е с десет.

ФРАНЦИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:0