Реал Сосиедад счупи домакинския карък

Малшансът на Реал Сосиедад пред собствена публика остана в историята, след като тимът срази Ейбар с 3:1 и така записа първи домакински успех в Ла Лига от 25 август насам. Победата беше от лесните и беше изкована още до средата на мача. Вилиан Жозе откри с глава в 12-ата минута, Аднан Янузай направи 2:0 в 28-ата, а Микел Оярсабал довърши противника в 46-ата в първата атака за втората част.

След като всичко беше ясно, Сосиедад загуби стимул да атакува и в 72-ата минута Жоан Жордан завърши точно атака на Ейбар.
Тимът от Сан Себастиан се изкачи до седма позиция в таблицата, докато Ейбар е точно над изпадащите с доста по-слаби показатели.