Милан победи черната си котка (видео+галерия)

Футболистите на Милан спасиха своя треньор Винченцо Монтела от уволнение. "Росонерите" победиха с 2:0 Сасуоло като гост в късен мач от 12-ия кръг на Серия "А", като се изкачиха на седмо място с 19 точки в класирането. Алесио Романьоли в 39-ата минута и Сусо в 67-ата минута бяха точни за миланския гранд, който щеше да претърпи треньорска рокада, ако "зелено-черните" отново бяха победили "червено-черните". Както е известно, тимът от Реджо Емилия се превърна в черна котка на Милан след влизането си в Серия "А". "Неровердите" имаха четири победи от осем мача срещу Милан, а освен това двубоите с тях се оказаха последни за Масимилиано Алегри и Кларънс Зеедорф начело на отбора.

Сасуоло - Милан 0:2@@@Ръководството на 18-кратния шампион на Италия обяви, че стои зад Монтела, но при провал тази вечер Дженаро Гатузо бе готов да поеме тима, докато бъде намерен нов треньор, твърдяха всички медии на Апенините.

Наставникът на гостите заложи от първата минута на капитана си Леонардо Бонучи, който се завърна след наказание от два мача в калчото, както и на Джанлуиджи Донарума, Кристиан Сапата, Алесио Романьоли, Франк Кесие, Рикардо Монтоливо, Давиде Калабрия, Фабио Борини, Хакан Чалханоглу, Сусо и Никола Калинич.

Сасуоло - Милан 0:2@@@Още във втората минута Чалханоглу стреля опасно от фаул, а Андреа Консили спаси. В 14-ата минута Калабрия се контузи, като бе заменен от Иняцио Абате. Още в следващата атака пред Матео Политано се откри отличен шанс, но Донарума изби.

Последваха атаки към двете врати, но чак в 37-ата минута Консили демонстрира отличен рефлекс като парира изстрел с глава на Калинич. При последвалото центриране от ъглов удар Романьоли изпревари Консили и вкара за 0:1. Домакините протестираха за фаул срещу вратаря, но такъв не бе отсъден.

Добра проява на Бонучи в последните секунди на първото полувреме запази преднината на Милан.

Сасуоло - Милан 0:2@@@През втората част гостите изглеждаха по-уверени, а в 67-ата минута най-добрият играч на тима - Сусо, с ново красиво попадение удвои. Той нахлу в наказателното поле на Сасуоло отдясно, а след финт и хубав изстрел прати топката в далечния ъгъл. Попадението е негово пето в тази кампания, което го прави водещ голмайстор на миланистите.

Сасуоло - Милан 0:2@@@Грандът можеше в края да вкара и трети гол, докато Донарума не бе застрашен нито веднъж сериозно след почивката.

Сасуоло - Милан 0:2@@@Така Монтела пое малко въздух след критиките напоследък и най-вече след равенството 0:0 с АЕК в Атина. Сега има пауза заради националните отбори, а при подновяването на шампионата предстои гостуване на лидера Наполи, който има десет победи и две равенства през този сезон.

Сасуоло остана на 17-о място след третата си поредна загуба. Тимът от стадион "Мапеи" има осем точки, а в следващия кръг ще гостува на пълния аутсайдер Беневенто, който няма спечелена точка.