Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Лудогорец рухна пред 10 от ЦСКА-София (видео+галерия)

ЦСКА-София надигра с 2:1 Лудогорец като гост в мач от 15-ия кръг на Първа лига и се доближи на само две точки от първото място, което в момента се заема от разградчани. Орлите откриха резултата чрез Густаво Кампаняро в 49-ата минута, но Фернандо Каранга бързо изравни. Последва червен картон на голмайстора на червените, но това не ги сломи и в 71-ата минута резервата Кевин Меркадо донесе победата за своя отбор.

След попадението Лудогорец, който изигра три тежки мача в рамките на седем дни, нямаше сили да натисне своя противник и създаде само едно положение, когато Марселиньо стреля с глава, но Черниаускас спаси.

Лудогорец - ЦСКА - София@@@

Домакините започнаха по-активно срещата и в първите минути отправиха два удара. По-опасен бе този на Кампаняро в 5-ата минута, когато изстрелът му от 17 метра профуча над напречната греда. Първото чисто положение обаче бе за гостите. В 7-ата минута Натанаел сбърка при овладяване на една топка, Манолев му я отне, напредна добре отдясно и подаде към намиращия се сам срещу вратаря Тиаго. Халфът на червените стреля много слабо и в аут.

Само 120 секунди по-късно и Бодуров за малко не сбърка фатално, когато позволи топката да му бъде отнета от Кампаняро, който моментално опита да намери непокрития Марселиньо, но пасът бе пресечен от Черниаускас.

В 35-ата минута Лудогорец като по чудо не откри резултата. Лукоки бе изведен отдясно зад червената отбрана, Черниаускас излезе да го пресрещне, но нападателят върна отлично към Мисиджан, който от 15 метра не уцели празната врата.

До края на полувремето разградчани имаха превъзходство, но не създадоха кой знае какви положения.

Това се промени в началото на второто полувреме. В 49-ата минута Марселиньо получи пас на левия фланг, изчака малко и изведе великолепно Густаво Кампаняро, който овладя добре топката и след шут с левия крак от близка дистанция не остави шанс на Черниаускас - 1:0 за Лудогорец.

Радостта на домакините не бе дълга, тъй като в 58-ата минута Фернандо Каранга изравни. Бразилецът вкара с глава след центриране на Тиаго отляво.

В 64-ата минута разградчани можеха отново да излязат напред в резултата, когато непокритият Лукоки засече центриране отляво, но изпрати топката много над напречната греда.

В 68-ата минута Фернандо Каранга получи втори жълт и респективно червен картон за нарушение срещу Моци. Фаулът не бе груб, но преди това бразилецът бе извършил 3-4 нарушения. Наставникът на гостите Стамен Белчев обаче не го смени и в крайна сметка червените останаха с 10 човека.

Само три минути по-късно ЦСКА-София вкара втори гол. Автор на попадението стана Кевин Меркадо, разписал се с шут по земя от двайсетина метра.

Треньорският щаб на Лудогорец реагира мигновено и извърши две смени. На местата на Кампаняро и Лукоки се появиха Кешерю и Вандерсон. Промените не се оказаха сполучливи, тъй като резервите не се включиха добре. Още повече, че Димитър Димитров реши да извади един от най-дейните до този момент, Джоди Лукоки, като по този начин уби скоростта на отбора.

Все пак в 82-ата минута разградчани можеха да изравнят след изстрел с глава на Марселиньо, но Черниаускас демонстрира класа и с върха на пръстите изби в корнер.

До края на двубоя домакините опитаха да натиснат своя съперник, но си личеше, че са много изморени и трудно се движеха по терена, което улесни играещият с 10 човека състав на ЦСКА-София. Така червените удържаха лесно своята преднина и заслужено спечелиха трите точки.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА-СОФИЯ 1:2