Наполи се препъна във Верона

Лидерът в Серия "А" Наполи записа второ равенство през този сезон в първенството. "Небесносините" завършиха 0:0 в гостуването си на Киево от 12-ия кръг на калчото, като намалиха преднината си пред втория Ювентус на само една точка.

Футболистите на Маруицио Сари имаха равенство 0:0 с Интер и десет победи през тази кампания, но на стадион "Маркантнио Бентегоди" домакините демонстрираха отлична тактическа дисциплина и игра без топка.

Южняците отново имаха изцяло инициативата, но за разлика от останалите мачове защитата на "летящите магаренца" не позволи на неаполитанците да стигат до чисти положения. През първите 45 минути Хосе Кайехон пропусна най-добрата възможност. Капитанът на гостите Марек Хамшик също можеше да се разпише след почивката, но пропусна да се изравни с легендата Диего Армандо Марадона по голове в клуба. Аржентинецът е рекордьор със 115 гола, докато халфът има 114 попадения.

Наполи остана на върха с 32 точки, докато Киево, който прекъсна серията си от две загуби, вече има 16 точки.