Юве се залепи за Наполи

Шампионът на Италия Ювентус се доближи само на точка от върха в Серия "А". "Бианконерите" спечелиха много трудно домакинството си от 12-ия кръг над Беневенто с 2:1, след като на почивката губеха сензационно в резултата. Пълният аутсайдер в калчото водеше с 1:0 след страхотно изпълнение от фаул на Амато Чичирети в 19-ата минута. Преди това домакините удариха два пъти гредите, а след това нападателите на "Старага госпожа" изпуснаха доста положения.

Все пак през втората част Юве стигна до заслужен обрат с голове на Гонсало Игуаин (55) и Хуан Куадрадо (65), като вече има 31 точки. Грандът от Торино изпревари Интер и се доближи само на точка от лидера Наполи. Анти-рекордът на Беневенто продължава. Новаците записаха 12-та поредна загуба, като досега никога в историята клуб от Апенините не бе започвал сезона с 12 поредни поражение.

Шампионите играха със специална ретро фланелка по случай 120-годишнина на клуба, която бе навършена на първи ноември.

Ювентус обърна Беневенто@@@Алегри направи пет промени от победата с 2:0 над Милан на "Сан Сиро" през миналия кръг. Джанлуиджи Буфон, Стефан Лихщтайнер, Миралем Пянич, Квадво Асамоа и Марио Манджукич бяха заменени от Шчесни, Матия де Шильо, Клаудио Маркизио, Блес Матюиди и Дъглас Коща.

Ювентус обърна Беневенто@@@Домакините удариха два пъти гредите в първия четвърт час. Вратарят Алберто Бриньоли пресече центриране на Дъглас Коща, а топката удари гредата в 13-ата минута. Горната греда пък спаси гостите в 15-ата минута, когато Коща със силен удар стреля в наказателното поле.

Ювентус обърна Беневенто@@@Изненадващо Амато Чичирети даде аванс на южняците в 19-ата минута. Той стреля перфектно от фаул от 25 метра, оставяйки Войчех Шчесни безпомощен. До края на първата част се играеше на една врата, но Юве така и не успя да изравни преди почивката. Стражът Бриньоли пък показа класа при удар на Пауло Дибала.
Ювентус обърна Беневенто@@@Втората част Ювентус стигна до пълен обрат, въпреки че не изигра най-добрата си среща през тази кампания. Голмайсторът Гонсало Игуаин в 56-ата минута възстанови равенството. Той получи подаване с глава от Мютиди и без проблем вкара своя седми гол в шампионата през този сезон. Голът бе негов 31-и в калчото с екипа на Юве в неговия мач №50 за първенство. Пропуските пред вратата на Беневенто продължиха, но все пак Хуан Куадрадо донесе пълен обрат в 65-ата минута с глава. Колумбиецът се възползва от подаване на Алекс Сандро и вкара третото си попадение в шампионата.

Ювентус обърна Беневенто@@@В минутите до края Ювентус пропусна да вкара трети гол, като завърши мача с общо 27 удара в посока на вратата на "джалоросите". Шампионите се разписаха в 41-и пореден мач от Серия "А", като са на два мача от това да изравнят собствения си рекорд от 2014 година. "Бяло-черните" за първи път от октомври 2016 година допуснаха гол в трети пореден мач на "Алианц Стейдиъм".