Самп отново е пълен господар на Генуа

Отборът на Сампдория победи с 2:0 Дженоа в Дерби дела Лантерна. "Моряците" надделяха в сблъсъка на града от 12-ия кръг на Серия "А" след голове на Гастон Рамирес (24) и Фабио Куалярела (84), като и за двете попадения асистира Дуван Сапата.

Българският нападател Андрей Гълъбинов не взе участие в мача, а двубоят може да се окаже последен за треньора му Иван Юрич. Деветкратният шампион на Италия остана на 18-то място с едва шест точки, докато Самп вече има 23 точки, като със сигурност остава на шесто място.

Самп отново е пълен господар на Генуа@@@Намиращият се в страхотна форма състав на "моряците" прави най-добрия си старт в Серия "А" в ерата на трите точки, като за първи път има 23 пункта от 11 мача. Досегашното най-добро постижение бе от сезон 2009/2010 година, когато имаше 21 точки след 11-ия кръг, а в края на сезона се класира за плейофите на Шампионската лига.
Самп отново е пълен господар на Генуа@@@Пред пълните трибуни на "Луиджи Ферарис" Андрей Гълъбинов бе оставен на пейката, като атаката на "грифоните" се водеше от Джанлука Лападула. Последният бе близо до гола в 19-ата минута след удар със задна ножица. Такъв обаче падна във вратата на символичните домакини в 24-ата минута. Тогава Гастон Рамирес даде аванс на "блучеркиятите". Той бе изведен с глава от Дуван Сапата, а след това технично прехвърли Матия Перин, въпреки опитите на Ервин Зуканович да го спре. Алеандро Роси удари горната греда на Самп в 30-ата минута.

Самп отново е пълен господар на Генуа@@@През втората част Куалярела пропусна невероятна възможност след грешка на Лука Росентини, а малко по-късно Лука Ригони с глава можеше да изравни. "Грифоните" натиснаха, но без да създават чисти положения, а резервата Рики Алварес пропусна да удвои след влизането си в игра.
Капитанът Куалярела все пак влезе в историята на дербито, като оформи победата в 84-ата минута с първото си попадение в сблъсъка на Генуа и общо седмо за сезона.
27 Самп отново е пълен господар на Генуа
Той получи топката от Сапата и на празна врата вкара коженото кълбо в мрежата пред своите тифози, които полудяха от радост след новата победа.
Успехът бе трети пореден в дербито за Самп, като спокойно "моряците" може да се нарекат в момента господарите на Генуа, след като от 1953 година, клубът не бе постигал три поредни победи в дербито.
Момчетата на Марко Джампаоло спечелиха през миналата година и двата мача срещу "грифоните", а освен това успехът е пети поред, когато деветкратният шампион на Италия е домакин. Дженоа остана без успех в домакинството от май 2011 година.
"Курва Суд" празнуваше победата, като пожелаваше на "грифоните" да изпаднат в Серия "Б", докато "Курва Норд" призова за пореден път собственика Енрико Прециози, който не бе на стадиона, да продаде клуба.