Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Тимът на Тонев обърна Болоня в мач с пет гола

Отборът на Александър Тонев Кротоне постигна много драматична победа с 3:2 като гост над Болоня в мач от 12-ия кръг на Серия "А". Родният национал се завърна на резервната скамейка след травма, но не взе участие в срещата. Въпреки това съотборниците му постигнаха обрат, след като губеха с 1:2 на почивката на "Ренато Дал`Ара".

Дебютиралият наскоро за националния тим на Италия Симоне Верди вкара двата гола за домакините от фаул. 25-годишният футболист първо се разписа след изпълнение с левия крак, а след това след удар с десния крак. Той бе точен в 39-ата и 45-ата минути, докато Анте Будимир бе изравнил в 42-ата минута. Хърватинът се възползва след избит от
Анжело Да Коща удар на
Марчело Трота. Първата част завърши със заслужен аванс от играчите на Роберто Донадони.

През второто полувреме двата отбора продължиха да създават положения, а в 68-ата минута Кротоне изравни след гол от дузпа. Точен беше Трота, а 11-метровият наказателен удар бе отсъден с помощта на ВАР (Видео асистент рефер), но цели две минути след събитието. Отново Будимир пък донесе пълен обрат с красил гол в 70-ата минута. Това бе третото му попадение за сезона.

Успехът бе втори поред за южняците и общо трети за сезона. Тимът на Тонев има вече 12 точки и заема 14-то място, докато четвъртото поредно положение остави състава от Реджо Емилия с 14 точки в класирането.