ПСЖ помете Анже, а Кавани мина стотака

Отборът на Пари Сен Жермен постигна изразителна победа с 5:0 като гост на Анже в мач от 12-ия кръг на Лига 1. Парижани не срещнаха никакви затруднения с домакините и се забавляваха на терена. Липсата на голямата звезда на парижани - Неймар, който пропусна срещата заради лека контузия, не се усети, а основният реализатор на тима Единсон Кавани, с двата си гола в мача, мина границата от сто попадения за ПСЖ в Лига 1. На два пъти се разписа и Килиан Мбапе, а веднъж целта намери и Юлиан Дракслер. Силен мач направи и Дани Алвеш, който регистрира две отлични асистенции през първата част.

Резултатът бе открит от гостите още в петата минута. Тогава Алвеш намери по отличен начин Мбапе с дълъг пас и младокът с едно докосване от въздуха откри. Десетина минути по-късно преднината на ПСЖ вече беше два гола. Отново Алвеш бе архитект на попадението, след като изведе по отличен начин  Драклсер на позиция и германецът удвои.

В 30-ата минута резултатът вече беше 3:0. Мбапе показа скорост по десния фланг и с пета намери Кавани, който с мощен удар вкара трети гол. Това от друга страна бе гол номер 100 за уругваеца в Лига 1.
През втората част ПСЖ намали оборотите, но все пак стигна до нови две попадения. В 60-ата минута Дракслер изведе Кавани на стрелкова позиция вдясно на наказателното поле и нападателят направи 4:0. Малко преди края на мача резервата Лукас Моура намери Мбапе сам срещу вратаря и младокът, след като преодоля стража Матийо Мишел оформи крайното 5:0 в полза на парижани.
С успеха си днес ПСЖ остава стабилно на върха на класирането. Парижани са с 32 точки и все още без регистрирана загуба. Вторият Монако е с 25, но и мач по-малко. Монегаските приемат по-късно днес Гинган. Анже от своя страна за момента е 13-и с 13 точки.

АНЖЕ - ПСЖ 0:5