Дузпа остави Ботев (Враца) на върха

Отборът на Ботев (Враца) остана на върха във Втора лига, след като победи трудно с 1:0 Оборище (Панагюрище) в мач от 14-ия кръг на първенството. Единственото попадение на стадион "Христо Ботев" бе дело на Спас Георгиев от дузпа в 77-ата минута. Свидетел на успеха стана бившият национал на България Мартин Петров, който е юноша на Ботев.

Преди началото на мача двата отбора почетоха с едноминутно мълчание паметта на дългогодишния доктор на врачани Веселин Младенов. Първите 45 минути бяха много равностойни, като положения и пред двете врати липсваха. След почивката играчите на Сашо Ангелов наложиха натиск пред вратата на гостите.

Първо Янаки Смирнов пропусна в 49-ата минута, а малко след това младият Атанас Кабов стреля опасно. Петър Тончев пропиля най-добрата атака на тима от Панагюрище. Последва опасен изстрел на Смирнов, който бе измит от Иван Иванов, а след това Кабов се размина с гола, тъй като не успя да засече топката пред голлинията.

Юношата на Левски отново бе сред активните футболисти в селекцията на Ангелов, като в 77-ата минута бе повален в наказателното поле на Оборище. Реферът Никола Попов отсъди дузпа, която бе точно изпълнена от Спас Георгиев.

Така Ботев вече има 30 точки в класирането, докато Оборище остана на седмо място с 21 точки.