Камбуров не успя да прати Берое в тройката - звездите на "заралии" контузиха лидерите на Дунав (видео)

Берое не успя да спечели домакинството си на Дунав и мачът от 15-ия кръг на Първа лига между двата тима приключи при 1:1. Мартин Камбуров откри резултата в 50-ата минута, а девет по-късно Мирослав Будинов изравни. Равенството попречи на заралии да излязат на трето място в класирането преди двубоя на Левски срещу Локомотив (Пловдив).

В хода на срещата новият треньор на гостите Малин Орачев извърши две принудителни смени, тъй като травми получиха вратарят Станислав Антонов и голмайсторът Будинов. Първият бе контузен в края на първата част след удар в коляното от Мартин Камбуров, а вторият напусна игра след шпагат в глезена на Иван Иванов.

Домакините започнаха по-добре срещата и успяха да наложат надмощие, организирайки няколко атаки, които обаче не довадеха до точен завършващ удар. Най-опасната от тях бе в 5-ата минута, когато Карагерен спъна с шпагат отзад откъсналия се Серджиу Негрут пред наказателното поле на Дунав, за което получи жълт картон. С изпълнението на прекия свободен удар се нагърби Мартин Камбуров, който стреля в аут.

В 11-ата минута Дунав можеше да изненада домакините с първата си атака. Димов намери Божидар Васев, който напредна и шутира от 22-23 метра, като ударът срещна десния страничен стълб. Секунди по-късно отново Васев стреля, но този път Перниш спаси.

В 19-ата минута русенци отново бяха близо до гол, когато Петър Патев засече с глава центриране от корнер на Васев, но топката профуча покрай дясната греда на беройската врата.

След половин час игра драконите отново създадоха напрежение пред вратата на Берое, но изстрелът с глава на Шопов от 5-6 метра не затрудни Перниш.

В края на полувремето Камбуров влезе на шпагат в краката на Антонов, удари го лошо в коляното и през втората част Дунав излезе с нов вратар в лицето на Александър Конов.

В 47-ата минута Мартин Камбуров вкара отблизо с глава след центриране от фаул, но попадението бе отменено поради засада. Нищо не беше в състояни да спре голмайстора на зелените три минути по-късно. Тогава Леони центрира отляво и той пусна технично топката покрай резервата Конов за 1:0.

В 53-ата минута Берое за малко не вкара след груба грешка на Конов. Вратарят на Дунав опита да спаси корнер хвърляйки се на шпагат, но подаде топката в краката на Фиртулеску. Румънецът опита да я спре и изпрати в празната врата, но Конов се реабилитира, хвърляйки се самоотвержено в краката на нападателя, поправяйки своята грешка.

Русенци отговориха подобаващо в 59-ата минута, в която изравниха резултата. Васил Шопов изведе великолепно в коридор Карагерен, който стреля, топката се отби последователно в двете странични греди и попадна в краката на Будинов, който без проблем вкара в празната врата за 1:1. Малко по-рано Иван Иванов фаулира грубо тарана на русенци и в тези минути той куцукаше по терена, но въпреки това успя да прониже мрежата на домакините.

В 66-ата минута Будинов все пак бе заменен принудително от Бранимир Костадинов.

Десет минути преди края на редовното време Леони опита да върне преднината на своя отбор с шут от дистанция, който профуча покрай левия страничен стълб. До края на срещата футболистите на Александър Томаш доминираха на терена, но така и не създадоха повече голови положения, с което пропуснаха шанса да заемат третото място в класирането на Първа лига преди днешния мач Левски - Локо Пд.

БЕРОЕ - ДУНАВ 1:1

1:0 Мартин Камбуров 50
1:1 Мирослав Будинов 59

Берое: 12. Перниш, 3. Желев, 4. Като, 6. Иванов, 10. Цонев, 11. Фирцулеску, 20. Леони, 21. Негрут, 26. Хаджиев, 77. Еуженио, 9. Камбуров