Чочев с гол за Палермо, в Серия "Б" става все по-интересно (видео)

Българският халф Ивайло Чочев реализира гол при равенството на тима си Палермо 2:2 като гост с Пескара в първия мач от 13-ия кръг на италианската Серия “Б”. Чочев бе точен за 1:1 в 15-ата минута с удар отблизо след подаване отдясно. Пет минути по-рано 18-годишният Кристиан Капоне бе извел “делфините” от Пескара напред в резултата. В 33-ата минута македонският нападател Илия Несторовски врака втория гол за Палермо, а минута след началото на втората част уругваецът Гастон Бругман порази сицилианската врата за 2:2, с което оформи и крайния резултат.

Чочев направи силен мач за Палермо, като в 62-ата минута отново изпрати топката в противниковата врата, но голът бе отменен заради засада. Буквално в последните секунди на двубоя Несторовски получи прекрасен пас от Чочев и бе много близо до това да донесе победата на гостите, но противниковият страж с блестяща намеса попречи на македонеца да реализира 10-ото си попадение за сезона.

Палермо остава лидер в класирането с вече 22 точки, но след часове Чочев и компания може да се простят с мястото си на върха. Три отбора са с по 20 точки - Емполи, Фрозиноне и Парма. Фрозиноне приема Парма в събота, а в неделя Емполи е домакин на Специя. Други два тима - Бари и Салернитана, са с по 19 точки, а в Серия “Б” продължава да е много интересно от началото на сезона. Днешният съперник на Палермо - Пескара, е 11-и в класирането, но само на 5 точки от върха, а разликите в точките между отделните отбори са много малки.