Славия с трета победа в женското първенство

Славия постигна трета победа в женското баскетболно първенство, след като се наложи с 85:63 (21:16, 27:19, 21:14, 16:14) над Шампион 2006 като домакин. Срещата в зала "Триадица" започна по-добре за символичните гостенки от Шампион, които поведоха с 3 точки при 11:8. Постепенно обаче Славия започна да играе по-добре и още до края на първата четвърт взе аванс от 5 точки при 21:16. Във втората част славистките увеличиха още преднината си, като на почивката тя бе 13 точки при 48:35.

През второто полувреме Славия продължи да бъде по-добрият отбор на терена и до края разликата премина 20 точки. Най-резултатна за победителките от Славия бе Антония Филипова с 23 точки. С 20 завърши Естер Мичева, а Кристин Костадинова вкара още 12. За Шампион Елена Димова завърши с 29 точки, докато Деница Петрова прибави още 16. В класирането в зона "Запад" Славия е на втора позиция с 3 победи и 1 загуба, докато Шампион е на трета позиция с 2 победи и 2 поражения.