Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Късен гол класира Зенит, Реал Сосиедад пак отупа Вардар (видео)

Попадение на Александър Кокорин в 93-ата минута донесе равенството 1:1 на Зенит при гостуването на Розенборг в среща от група “L” на Лига Европа и гарантира на руския гранд място на 1/16-финалите. Отборът на Роберто Манчини събра 10 точки и няма как да не завърши на едно от първите две места, а норвежците почти се простиха с шансовете си да продължат напред, защото изостават с цели 5 точки от Реал Сосиедад, който разгроми Вардар (Скопие) с 3:0 в другия мач от групата.

На "Леркендал" в Трондхайм Розенборг се нуждаеше от задължителна победа срещу Зенит и беше много близо до това да я постигне. Първото полувреме беше равностойно, а в началото на второто Миха Мевля извърши нарушение в наказателното поле и съдията Сердар Гозюбюк посочи бялата точка. Зад топката застана звездата на норвежците Никлас Бендтнер, който откри резултата.
Последва натиск на Зенит и отменено попадение на питерци. В самия край на добавеното време обаче центриране от десния фланг на Емилиано Ригони стигна до Кокорин и руския национал опъна мрежата. Този гол класира тима от Санкт Петербург напред, защото преднината му пред Розенборг е 6 точки, а Зенит има и предимство в преките двубои.

Реал Сосиедад нямаше никакви проблеми с Вардар. Преди две седмици баските разбиха македонския шампион с 6:0 в Скопие, а днес вкараха "само" три гола на "Аноета".
Хуанми в 31-ата минута отбеляза първия гол, а в средта на второто полувреме Алберто де ла Бейя се разписа с великолепен изстрел по диагонала. Точка на спора сложи Йон Баутиста в 81-ата минута.

Реал Сосиедад вече има 9 точки и може да си осигури класиране за елиминациите дори с равенство при гостуването на Розенборг.