Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Лудогорец запази лидерството в група "С" на ЛЕ, но битката се заплита (видео+галерия)

Лудогорец и Брага завършиха 1:1 в мач от четвъртия кръг на груповата фаза в Лига Европа пред 8000 зрители в Разград. Резултатът откри Марселиньо в 68-ата минута, а Франсержо изравни в 83-ата минута, когато орлите видимо отпаднаха физически.

Точката бе достатъчна на българския шампион да запази лидерската си позиция в групата с 8 точки, а Брага е на втора позиция със 7 точки. Другият двубой между Истанбул ББ и Хофенхайм завърши 1:1. Така германците са с 4 точки, а турците - с 2, и два кръга преди края всички отбори в групата имат шанс да продължат напред.

Лудогорец - Брага@@@

Орлите можеха да открият резултата още в 4-ата минута, когато Мисиджан се пребори с централните бранители на португалците, за момент се озова очи в очи с вратаря на гостите Матеус, но се засуети при шута и той бе блокиран.

След това положение Лудогорец продължи да доминира, организира няколко опасни атаки, но в тях липсваше добрия завършващ удар. Брага пък предпочете да играе прибран в собствената си половина и да разчита на контраатаки.

В 24-ата минута Лукоки успя да вкара с шут под гредата, но попадението бе отменено поради засада. Това не отчая разградчани, които продължиха да натискат своя съперник. В 39-ата минута Мисиджан преодоля добре противник и стреля опасно по земя, но Матеус спаси. Секунди след това последва сериозно меле в наказателното поле на гостите, топката се озова в Моци, който стреля силно от аутлинията вместо да потърси пас, като това му действие спести сериозни неприятности на португалците.

Така първото полувреме приключи при 0:0, в което Лудогорец отправи 9 удара към вратата, два точни, а Брага така и не шутира нитов веднъж към Броун.

Втората част започна с изключително опасно положение пред вратата на орлите. След груба грешка на Марселиньо, който в опита си да върне с пета една топка я подари на гостите и се наложи Козмин Моци да извърши нарушение на границата на наказателното поле. Последва шут на Шадаш в аут, а секунди по-късно коварен изстрел на същия футболист бе спасен от Броун.

Постепенно Лудогорец отново взе инициативата и в 68-ата минута орлите най-после оползотвориха превъзходството си. След центриране от корнер Вандерсон стреля опасно с глава, Матеус успя някак да избие, но при добавката Марселиньо заби топката в горния десен ъгъл за 1:0.

След попадението разградчани отстъпиха инициативата. Португалците натиснаха сериозно и в 82-ата минута като по чудо не изравниха, когато Броун с невероятен рефрлекс изби. Секунди по-късно поредно центриране на Брага, този път в зоната на Натанаел, който обаче липсваше, намери резервата Франсержо и той изравни с глава за крайното 1:1.

ЛУДОГОРЕЦ - БРАГА 1:1

1:0
Марселиньо 68
1:1
Франсержо 83

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Броун, 4. Сисиньо, 6. Натанаел, 12. Анисе, 30. Моци, 32. Пластун, 44. Горалски, 84. Марселиньо (73- 18. Дяков), 88. Вандерсон (84-Терзиев), 92. Лукоки, 93. Мисиджан (88- 10. Кампаняро)

БРАГА: 1. Матеус, 4. Джеферсон, 10. Шадаш (57- 21. Орта), 11. Данило (77- 9. Хасан), 20. Паулиньо, 24. Ферейра, 34. Силва, 35. Вукчевич, 47. Есгайо, 87. Гойано, 99. Соуса (66- 27. Франсержо)

снимки: Марин Маринов, Sportal.bg