Атлетико си направи харакири насред Мадрид (видео + галерия)

Аутсайдерът Карабах за втори път препъна Атлетико Мадрид и до голяма степен лиши испанския гранд от шансове да продължи напред в Шампионската лига. Мачът помежду им на "Wanda Metropolitano" завърши 1:1 и след него тимът на Диего Симеоне продължава да няма победа в групата. Мадридчани се нуждаят от истинско чудо, за да се доберат до второто място - те не само трябва да спечелят домакинството си на Рома и гостуването на Челси, но и да се надяват Карабах да не загуби от "сините" в Баку.

Атлетико игра с човек повече от 60-ата минута, когато беше изгонен най-добрият футболист на Карабах Педро Енрике, но въпреки това не успя да наложи волята си. В края нервите на Стефан Савич не издържаха и той също получи червен картон.Атлетико Мадрид - Карабах@@@
По ирония на съдбата, гола за гостите отбеляза испанецът Мичел. Той беше точен с глава в 40-ата минута. През второто полувреме Атлетико направи всичко възможно да обърне нещата в своя полза. Ранно попадение на Томас Тейе е 56-ата минута върна андеждите на :"лос рохибланкос", а след още 4 минути те получиха и числено предимство. До края пред вратата на Ибрахим Шехич имаше много положения, но вратарят на азерите сътвори няколко великолепни спасявания и се превърна в герой за отбора си.

Представянето на Атлетико в групата преди този двубой беше повече от разочароващо. След нулевото равенство на старта срещу Рома, отборът на Диего Симеоне загуби от Челси в първия европейски мач на “Wanda Metropolitano”, а след това стигна само до нулево равенство като гост на Карабах. Днес “дюшекчиите” имаха последен шанс да останат в борбата за първите две места и очакванията бяха за убедителна победа.Атлетико Мадрид - Карабах@@@
Симеоне се довери на същите 11, които започнаха и срещу Виляреал през уикенда. В този мач Атлетико игра силно, но изпусна победата в края, а аржентинецът се този път надяваше футболистите му да не треперят до последните минути. Атаката водеха Гризман и Кевин Гамейро, Саул и Анхел Корея бяха на двата фланга, а Томас Тейе и капитанът Габи Фернандес си партнираха в центъра на терена.

Наставникът на Карабах Гурбан Гурбанов не можеше да разчита на нападателя Питър Ндлову. В предни позиции за гостите беше бившият халф на Зенит Рамил Шайдаев, на когото активно помагаха Мичел и Педро Енрике.Атлетико Мадрид - Карабах@@@
Атлетико започна с бързи атаки, а от Рим долетя новината за ранния гол на Рома срещу Челси, което никак не устройваше “дюшекчиите”. Гризман имаше свободата да се движи по целия фронт на атаката и французинът се стараеше да е много активен. Първото голово положение дойде в 15-ата минута, но Ибрахим Шехич спаси удара на Гамейро. Последваха още един пропуск на френския нападател на Атлетико и неточен удар на Томас Тейе.

Диего Годин се включваше при всяко статично положение пред вратата на гостите и също можеше да открие резултата. Атлетико нападаше повече, но играчите на гостите впечатлиха със спокойните си действия и успяваха да задържат топката продължително, което изнервяше съперника.

В 36-ата минута Гризман стреля над вратата, a в 41-ата Карабах сензационно поведе. След центриране от корнер Мичел засече с глава и въпреки отчаяната намеса на Ян Облак, топката влетя във вратата на домакините.
Втората част започна с опасен удар на Анхел Корея, избит от Шехич, и неточна добавка на Гамейро. Малко по-късно феновете на домакините изтръпнаха сериозно, след като Педро Енрике напредна и центрира успоредно на голлинията, но Филипе Луиш изчисти. В 56-ата минута Томас Тейе получи топката от Гризман и с много прецизен удар я насочи под гредата - 1:1.
В 60-ата Педро Енрике вдигна високо крак и удари в лицето с бутоните Диего Годин, за което съдията Дениз Айтекин веднага го изгони. По всичко личеше, че Атлетико ще съумее да обърне развоя на мача и домакините обсадиха вратата на Карабах.
В 70-ата минута в игра се появи и Фернандо Торес на мястото на разочаровалия за пореден път Гамейро. Филипе Луиш имаше шанс да вкара втори гол за мадридчани, но ударът му мина на сантиметри от десния страничен стълб. Публиката и играчите в червено-бяло ставаха все по-нервни, а гостите използваха всяка възможност да печелят време.
17 Атлетико Мадрид - Карабах
Гризман с глава и Габи също бяха неточни при опити да преодолеят Шахич. В 82-ата минута стражът на Карабах попрези и на Торес да донесе гола на успокоението за Атлетико. В 88-ата Савич извърши грубо нарушение в центъра и също видя червения цвят.
До края пред вратата на гостите валяха центрирания, но азерите издържаха и заслужиха първата си точка като гост в Шампионската лига. В следващия кръг те приемат Челси и ще се постараят да поднесат нова изненада. На това ще разчита и Атлетико, който вече не държи съдбата си в свои ръце.

АТЛЕТИКО МАДРИД - КАРАБАХ 1:1 (0:1)