Интер отново се залепи зад Наполи (видео)

Отборът на Интер продължи с доброто си представяне от началото на сезона в Серия “А”. Тази вечер “нерадзурите” записаха нов успех на сметката си, след като се наложиха с 2:1 в гостуването си на Верона от 11-ия кръг. Борха Валеро даде преднина за гостите в 36-ата минута, но Джампаоло Пацини изравни от дузпа в 59-ата. Иван Перишич обаче донесе успеха на своя тим с прекрасен изстрел в 67-ата минута. Тази победа върна Интер на 2-ото място в класирането, плътно зад лидера Наполи. Възпитаниците на Лучано Спалети остават без загуба от началото на сезона.

В началото на двубоя Верона стоеше напълно равностойно на Интер и дори организира няколко интересни атаки, които обаче не завършиха с реална голова опасност пред Самир Ханданович.

Постепенно обаче “нерадзурите” взеха контрола над мача и започнаха да атакуват по-опасно. В 17-ата минута гостите организираха бърза котраатака и Иван Перишич бе намерен на границата на наказателното поле, като ударът му от движение мина над вратата. Пет минути по-късно при едно разбъркване след корнер Матиас Весино се ориентира най-добре и отправи удар във вратата, но там стражът Николас бе заел добра позиция и спаси.

По-добрата игра на Интер все пак даде резултат. В 36-ата минута Антонио Кандрева с прекрасно центриране намери непокрития Борха Валеро, който отблизо само засече топката във вратата за 0:1.

Второто полувреме започна с няколко положения за Интер. Мауро Икарди и Матиас весино отправиха силни далечни удари, преминали над напречната греда. В 54-ата минута Иван Перишич отправи точен удар в очертанията на вратата, но пък той бе твърде слаб, за да затрудни вратаря.

В ответната атака и Верона стигна до добра голова възможност, като Алесио Черчи напредна и шутира силно, но и неговият удар бе неточен.

В 55-ата минута дойде най-спорното положение в мача. Самир Ханданович се сблъска с Черчи в наказателното поле. Реферът Клаудио Гавилучи реши да прегледа ситуацията на видеоповторение и в крайна сметка прецени, че трябва да отсъди дузпа. През това време в игра като смяна се появи Джампаоло Пацини, който с първото си докосване до топката реализира 11-метровия удар за 1:1.

Интер обаче веднага се активизира и в 63-ата минута удар с глава на Весино срещна напречната греда. Три минути по-късно Икарди отправи опасен изстрел, който бе спасен от вратаря. При последвалия корнер топката не бе изчистена добре от защитата и стигна до Иван Перишич, който с бомбен шут вкара прекрасен гол за 1:2.

В 75-ата минута Верона стигна до страхотно положение за изравняване на резултата. Фарес центирра остро във вратарското поле, но всички футболисти на домакините се разминаха с топката и нямаше кой да я засече в мрежата отблизо.

В крайна сметка Интер удържа победата и събра актив от 29 точки, като се върна на 2-ото място в класирането, само на 2 точки зад лидера Наполи. Верона пък продължи с неубедителните резултати и тимът се намира на предпоследната 19-та позиция с едва 6 спечелени точки до момента.