На живо: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Бока Хуниорс громи на "Бомбонера" преди Суперкласико (видео)

Шампионът на Аржентина Бока Хуниорс постигна седма поредна победа в местната Суперлига. Тимът на Гилермо Скелото разби с 4:0 Белграно в мач от 7-ия кръг на първенството, като с пълен актив от 21 точки е едноличен лидер в шампионата. "Жълто-сините" не оставиха никакви шансове на своите противници пред пълните трибуни на "Бомбонера", а голмайсторът на тима Дарио Бенедето записа дежурните си два гола. Таранът на Аржентина, който стана голмайстор на първенството през миналата кампания, е лидер при стрелците с осем попадения.

Той се разписа през втората част, когато оформи крайното 4:0 след голове в 63-ата и 78-ата минута. Преди това още в 15-ата минута Лема от гостите си отбеляза автогол, а Едвин Кардона удвои за шампионите в 43-ата минута. Риохас от гостите пък бе изгонен в последната минута.

Тимът на Бока е категоричен лидер по всички показатели на Суперлигата след първите седем кръга, като влиза с огромно самочувствие в Суперкласико срещу Ривър Плейт на "Монументал", което ще се проведе  следващия кръг, на 5 ноември. Отборът няма загубена точка, като води с шест пред Сан Лоренцо, вкарал е най-много голове - 19, а също така е допуснал най-малко попадения - 1, освен това голаджията на тима е лидер при голмайсторите.

Белграно остана на 17-то място с 9 точки.