Лудогорец удари Левски и остави "сините" на 11 точки (видео+галерия)

Шампионът на България Лудогорец спечели напълно заслужено дербито от 14-ия кръг на Първа лига срещу Левски. На "Лудогорец Арена" хегемонът през последните шест сезона по родните терени надделя с 2:0. Попаденията отбелязаха Вирджил Мисиджан (9) и Вандерсон (59). Така "орлите" показаха на "сините", че все още разликата между двата тима е сериозна. Доказва го и класирането, където столичани останаха на трето място с 11 точки по-малко от Лудогорец, който е лидер с 36 точки. Преднината пред втория ЦСКА-София е пет точки, а другата седмицата двата тима излизат един срещу друг в дома на разградчани, докато 26-кратните шампионите на България са с актив от 25 точки.

Лудогорец - Левски@@@Наставникът на шампионите Димитър Димитров-Херо бе направил две промени в стартовите 11 от победата с 4:0 над Етър през миналия кръг. Вратарят Хорхе Броун бе аут за мача, а голмайсторът Клаудио Кешерю бе оставен на пейката. На вратата на Лудогорец започна Ренан, а пред него четиримата в защита бяха Сисиньо, Козмин Моци, Игор Пластун и Натанаел Пимиента. Капитанът Светослав Дяков и Анисе Абел бяха двойката вътрешни халфове, а Вандерсон, Марселиньо и Джоди Лукоки действаха зад Вирджил Мисиджан, който водеше атаката.

Лудогорец - Левски@@@Треньорът на гостите Делио Роси бе направил една промяна от равенството 2:2 с ЦСКА-София в предния кръг. Титулярният ляв бранител Иван Горанов, който е контузен, бе заменен от Мики Орачев.

Капитанът Божидар Митрев бе на вратата, а Милош Цветкович, Давид Яблонски и Холмар Ейолфсон бяха останалите защитници до Орачев. Жорди Гомес и Васил Панайотов стартираха, като опорни полузащитници, докато Антонио Вутов, Роман Прохазка действаха по крилата, а Габриел Обертан и Сержиу Буш водеха атаката.

Първата среща между двата отбора бе завършила 0:0 на стадион "Георги Аспарухов" пред 16 000 зрители.

Лудогорец - Левски@@@През седмицата "зелени" и "сини" се класираха на четвъртфинал за Купата на България. Херо бе дал почивка на цели девет играчи срещу Берое, но въпреки това "орлите" спечелиха с дузпи. Единствено Ренан и Мисиджан бяха титуляри, а Анисе и Марселиньо се появиха от пейката. Роси пък остави само четирима от играчите си на пейката в успеха с 1:0 над Монтана. Давид Яблонски, Сержиу Буш, Васил Панайотов и Антонио Вутов, като последните двама влязоха след почивката.

Лудогорец - Левски@@@Първите 10 минути Лудогорец натисна силно, като "сините" само се бранеха. При първата атака на Левски Вутов не успя да подаде в наказателното поле на домакините, а при последвалата светкавична контраатака шампионите поведоха в резултата. Вирджил Мисиджан бе точен в 11-ата минута, когато завърши майсторски отлична контраатака. Холандецът вече има три гола във вратата на "сините", а попадението му бе под №28 в родния елит, като шест от тях е вкарал през тази кампания.

Сержиу Буш пропусна да изравни в 20-ата минута, когато стреля покрай дясната греда след подаване на Обертан. Французинът стреля от около 20 метра, а Ренан трябваше да плонжира и да избива в 22-ата минута.
Лудогорец - Левски@@@Васил Панайотов искаше червен картон на Абел Анисе, като имаше претенции за удар с лакът в негово лице. В 30-ата минута хубав удар от въздуха на Лукоки излезе в корнер, след като се отби в тялото на Цветкович. При следващата атака "орлите" вкараха втори гол. Митрев изби центриране, а след това топката се върна в Пластун, който се освободи от Цветкович и стреля, а топката влезе в мрежата. Шампионите празнуваха, докато играчите на гостите наобиколиха страничния рефер Георги Тодоров, за да искат засада на Пластун и Марселиньо.

Лудогорец - Левски@@@Съдията Волен Чинков отмени справедливо попадението, а Димитров побесня, като искаше много разпалено обяснение от Тодоров, а Чинков го изгони на трибуните. Малко след това Орачев рискува да получи втори жълт картон, но такъв не бе вдигнат, а скамейката на "зелените" протестира.

Лудогорец атакуваше по-опасно, но след бърза контраатака Буш стреля над греда, въпреки че можеше да подаде на Гомес.

Лудогорец - Левски@@@На почивката Роси извади Орачев, а на негово място влезе Ивайло Найденов, който застана отдясно на защитата, а Цветкович мина отляво. Домакините продължиха да бъдат по-активни. В 54-ата минута Мисиджан центрира, а удар с глава на връхлитащия Вандерсон бе избит в корнер от Найденов.

Лудогорец - Левски@@@Пет минути по-късно Лукоки размина елементарно Найденов на аутлинията, след което намери Вандерсон, който на празна врата удвои. Попадението бе негово седмо във вратата на Левски, като първото бе преди три години. Бразилецът се е разписвал в пет от последните шест победи на "орлите" срещу "сините".

Лудогорец - Левски@@@Яцек Горелски и Кешерю смениха Марселиньо и Мисиджан, Кабрал и Жуньор Мапуку влязоха за гостите, но това с нищо не промени играта на футболистите в синьо, които беше видимо, че играят срещу един отбор, който е доста по-обигран и притежава много по-добри футболисти, които можеха да вкарат и трети гол, но Вандерсон изпусна най-чистото положение в 87-ата минута, когато остана сам срещу Митрев.

Жълти картони за груби нарушения получиха Натанел и Найденов, а в последните секунди груб фаул на Сисиньо срещу Роман Прохазка бе подминат от Чинков.

Лудогорец - Левски@@@Така Лудогорец записа общо 12-и успех срещу Левски от 20 мача в елита, докато столичани имат едва четири победи, толкова са и равенствата между двата тима. Херо пък влезе в исторята с тази победа. Специалистът удари Левски с пети различен отбор, което не е постигано от нито един друг наставник. Той вече беше правил това с Нефтохимик, Велбъжд, Локомотив (Пловдив) и Черноморец.

Лудогорец - Левски@@@За четвърти път "орлите" печелят с 2:0 над "сините", като имат и четири победи с 2:1. Поражението бе второ под ръководството на Делио Роси и общо трето през този сезон за столичани в елита.

Шампионите демонстрират, че са в отлична форма, като ще търсят класиране на 1/16-финалите в Лига Европа в четвъртък срещу Брага, а другата неделя приемат "червените".

Лудогорец - Левски@@@Левски ще търси да се вдигне и да зарадва феновете си с победа над Локомотив (Пловдив) на "Герена" в следващия кръг.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛЕВСКИ 2:0
1:0 Мисиджан (11)
2:0 Вандерсон (59)

ЛУДОГОРЕЦ (4-2-3-1): Ренан; Сисиньо, Козмин Моци, Игор Пластун, Натанаел; Светослав Дяков, Абел Анисе; Джоджи Лукоки, Марселиньо, Вандерсон; Върджил Мисиджан
Старши треньор: Д. Димитров
ЛЕВСКИ (4-2-3-1): Божидар Митрев, Милош Цветкович, Давид Яблонски, Холмар Ейолфсон, Мики Орачев; Васил Панайотов, Жорди Гомес; Антонио Вутов, Габриел Обертан, Роман Прохазка; Сержиу Буш
Старши треньор: Д. Роси