Два гола на Станислав Иванов не се оказаха достатъчни на Левски (U19)

Два гола на Станислав Иванов не се оказаха достатъчни на Левски (U19) да спечели дербито на стадион "Георги Аспарухов" срещу Славия от 13-ия кръг. Двата тима изиграха страхотен двубой, който завърши 3:3, а и двата отбора могат да съжаляват за пропуснатата победа.

Доскорошният лидер в Елитната до 19 години поведе още в началото с гол от дузпа на Станислав Иванов, срещу когото бе извършено нарушението. Капитанът прати топката в горния ляв ъгъл. Мартин Динов изравни с глава в 26-ата минута, след като защитата в синьо го остави сам. Левски си върна предимството с гол на Сонер Полат, който центрира от фаул, но благодарение на силния вятър топката прехвърли стража на "белите" и спря в мрежата на Славия. Иванов даде комфортен аванс на "сините", като прати топката в горния десен ъгъл след удар с левия крак от 15 метра. Гостите обаче върнаха едно попадение преди почивката. Радослав Постолов също се разписа с глава от няколко метра.

Младият вратар на Левски Димитър Шейтанов на няколко пъти спаси вратата си и през втората част, но Постолов отново с глава прати топката в мрежата за 3:3. Последва спасяване на вратаря на Славия след удар на Станислав Иванов, който вкара и трети гол в 89-ата минута, но реферът отсъди засада и попадението не бе зачетено.

Левски остана на второ място с 27 точки, докато лидер е Черно море, който има 30 точки. Шестото равенство на "белите" остави тима с 15 точки на 10-то място.