Удинезе пречупи Аталанта след обрат

Отборът на Удинезе надви с 2:1 у дома Аталанта в мач от 11-ия кръг на Серия “А”. Ясмин Куртич изведе гостите от Бергамо напред в резултата в 29-ата минута, след като с удар по земя отблизо преодоля Албано Бисари. В последните секунди на първата част обаче Удинезе изравни с гол от дузпа на Родриго де Паул. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Леонардо Спинацола след центриране на самия Родриго де Паул. В 68-ата минута Антонин Барак донесе победата на Удинезе с блестящ шут от дъгата на наказателното поле.

Удинезе събра 12 точки след тази победа и заема 13-о място в класирането, докато Аталанта се намира на девета позиция с 15 точки.