Реал Сосиедад допусна късен обрат и си тръгна с празни ръце

Отборът на Хетафе надви с 2:1 Реал Сосиедад в обеден мач от десетия кръг на Примера. Микел Оярсабал даде ранен аванс на баските в петата минута, но голове на Анхел Родригес (78) и Хорхе Молина (85-дузпа) зарадваха феновете на “Колисеум Алфонсо Перес”. Двата отбора остават в средата на класирането.

Гостите от “Аноета” реализираха на контраатака пет минути след началото на двубоя. Микел Оярсабал получи много хубав пас от Аднан Янузай и незабавно насочи по диагонала, пращайки топката в мрежата до гредата - 0:1. Момчетата на Еусебио се движеха по-добре на терена и по-често стигаха до опасни положения. В 30-ата Вилиан Жозе изпълни добре пряк свободен удар и топката прелетя сантиметри на гредата. В 43-ата Оярсабал пропусна да удвои, след като не се възползва от отбита топка и шутира над целта.

В 50-ата Оярсабал и Вилиан Жозе излязоха сами срещу вратаря, но бразилецът се засуети и пропусна. В рамките на 65-ата минута и двата отбора се разминаха с попадение. В 66-ата пък Алваро Одриосола изпусна сам срещу вратаря. В 75-ата Херонимо Руи се намеси точно след удар с глава на Маркел Бергара. В 78-ата “сините” изравниха. Анхел Родригес получи от Портийо, овладя във въздуха и насочи в мрежата преди топката да тупна - 1:1. Домакините направиха пълен обрат в 85-ата минута, когато Молина реализира от дузпа, отсъдена за нарушение на Иниго Мартинес срещу Анхел - 2:1.