Джеонбук Мотърс спечели титлата в К-Лигата

Отборът на Джеонбук Мотърс спечели титлата в южнокорейското футболно първенство за трети път в последните четири години, след като се наложи над втория в класирането Джеджу Юнайтед с 3:0. Така два кръга преди края на шампионата в К-Лигата Джеонбук има непреодолим аванс от 7 точки пред Джеджу и 12 пред третия Сувон Блууингс. И трите гола в мача между Джеонбук и Джеджу паднаха през второто полувреме. Лий Джае-Сон даде аванс на домакините в 47-мата минута, а в 59-ата задачата на Джеонбук се улесни допълнително, след като Парин Джин-Пхо получи червен картон. С човек повече на терена Джеонбук стигна до нови два гола, като техни автори бяха Лий Сеон-Ки и бившият нападател на Мидълзбро и Вердер Бремен Лий Дон-Гук