Римските "орли" кацнаха на върха след разгром (видео)

Римските "орли" продължават да летят. Отборът на Лацио постигна шести пореден успех в Серия "А", като се изравни с Наполи и Ювентус на върха в калчото, но неаполитанците имат мач по-малко. "Бианкочелестите" разпиляха с 5:1 като гост пълния аутсайдер Беневенто в мач от 11-ия кръг на първенството.

Лацио мачка с 5:1@@@Двукратният шампион на Италия прави най-добрия старт в своята история в шампионата с 28 точки от 33 възможни в първите 11 мача, а също така и с рекордите 31 отбелязани гола.

Лацио мачка с 5:1@@@Играчите на Симоне Индзаги, които записаха осми успех далеч от "Олимпико" от осем мача във всички турнири, изиграха страхотно първо полувреме. Тимът от столицата поведе с 3:0 още до 23-ата минута, а отново герой бе Чиро Имобиле, който отбеляза второто попадение и подаде за другите два гола.

Лацио мачка с 5:1@@@Националът на Италия асистира с глава още в третата минута на Бащош, който от голлинията вкара своя трети гол за сезона. Правещият феноменален сезон Имобиле с диагонален изстрел вкара своя 14-и гол в калчото от 11 мача, а в 23-ата минута подаде отново на празна врата на Адам Марушич, който откри головата си сметка за Лацио.

Лацио мачка с 5:1@@@Гостите бяха пълни господари до края на първата част. Новият треньор на "джалоросите" Де Зерби направи промяна на почивката, предвид комфортната преднина играчите на Лацио се отпуснаха, а домакините станаха по-активни, а след няколко пропуска, намалиха.

Лацио мачка с 5:1@@@В 55-ата минута Ашраф Лазаар се освободи след хубав финт и прати топката в мрежата на Томас Стракоша. Попадението бе едва четвърто за новаците в елита, които записват анти-рекорди в калчото. "Вещиците" тръгнаха да атакуват още по-опасно, като се разминаха с втори гол. Резервата Луиш Нани асистира на Марко Пароло в 76-ата минута, а халфът пречупи домакините с четвърти гол в тяхната врата и негов трети за сезона. Португалската звезда отбеляза своя първи гол в калчото в 86-ата минута, като оформи крайното 5:1 в полза на Лацио.

Лацио мачка с 5:1@@@Интересното е, че това бе едва втори сблъсък в историята между тези два клуба, които бяха играли за Купата на Италия през сезон 2008/2009 година, като и тогава лациалите спечелиха с 5:1.
Лацио мачка с 5:1@@@Лацио записа шест поредни победи за първи от 2015 година. Беневенто пък подобри своя анти-рекорд, като стана първият тим с 11 загуби от първите 11 мача в Серия "А", като остана на дъното без спечелена точка.