Хичо с цял мач в дербито на Урал (видео)

Отборът на Урал още веднъж показа, че е много труден за побеждаване. Съставът на Александър Тарханов направи 1:1 при гостуването си на Амкар и отново излезе на 4-о място в класирането на Премиер лигата, измествайки от него шампиона Спартак (Москва). Николай Димитров беше титуляр за тима от Екатеринбург и остана на терена през всичките 90 минути, а капитанът на Амкар Петър Занев пропусна уралското дерби заради контузия.

Домакините първи стигнаха до гол чрез Михаил Сиваков от дузпа в 22-ата минута, но малко след почивката Алексей Евсеев изравни. Това е трето поредно равенство за Амкар и 6-и пореден мач без загуба. В тази серия отборът на Гаджи Гаджиев допусна във вратата си само един гол - този на Евсеев днес.
Въпреки студеното време, теренът на стадион "Звезда" беше идеално подготвен, а футболистите нямаха намерение да губят време и веднага започнаха с атаки към двете врати. Първият точен удар беше на Дарко Бодул, но вратарят на Урал Ярослав Годзюр изби силния му шут в корнер. В 17-ата минута Януш Гол направи голям пропуск за Амкар, но в 22-ата домакините получиха дузпа за нарушение на Никита Чернов срещу Михаил Костюков. Наказателния удар изпълни Сиваков, който стреля в центъра на вратата и даде преднина на "червено-черните".

В 37-ата минута бившият халф на ЦСКА Петрус Бумал не се възползва от грешка на вратаря Артур Нигматулин, а в самия край на полувремето Евсеее нанесе изненадващ удари уцели гредата.
Халфът на Урал коригира мерника си и в 48-ата минута възстанови равенството. Подаването за гола бе на Владимир Илин, а оставеният непокрит Евсеев с лекота засече на далечната греда - 1:1.

Гостите имаха още няколко добри атаки, организирани от Димитров и Ерик Бикфалви. В 55-ата минута румънецът стреля от далечно разстояние, но Нигматулин улови.

Постепепенно Амкар отново взе превес и се опита да да стигне до пълния комплект точки. Тимът на Гаджи Гаджиев беше по-активен до края на мача и пропусна едно чисто положение. То се откри пред Гол, но полякът не оправда фамилията си и стреля покрай гредата.
Амкар е на 3 точки над опасната зона, а в следващия кръг приема Анжи. На Урал предстои домакинство на Динамо (Москва).