Кой друг, ако не Камбуров - Берое вече е в шестицата (видео)

След гол на Мартин Камбуров в 61-ата минута Берое би с 1:0 Верея в дербито на Стара Загора, което се игра на стадион "Трейс арена", и се изкачи на пето място в класирането на Първа лига.

Срещата бе скучна за гледане и головите положения бяха истинска рядкост, но все пак малко по-активният тим, този на символичните гости, заслужено спечели трите точки.

Берое започна по-добре срещата и именно футболистите на Александър Томаш създадоха първото опасно положение, но малко не достигна на Мартин Камбуров да засече топката в мрежата след центриране отляво.

Постепенно Верея изравни играта, която до края на първото полувреме се водеше предимно в центъра на терена, а публиката така и не видя някаква по-опасна ситуация след тази на Камбуров.

В началото на втората част Верея заигра по-активно, но първото голово положение пак бе в полза на Берое. В 55-ата минута зелените изпълниха пряк свободен удар отляво, защитата на домакините изчисти, но топакта попадна в Педро Еуженио. Последва силен изстрел на халфа с левия крак, но Аргилашки с фантастична намеса успя да чукне леко топката, което бе достатъчно тя да се отбие в дясната греда и да не влети в неговата мрежа.

В 58-ата минута Еуженио се освободи добре от противников футболист и отново шутира, но този път в аут.

Далеч по-активната игра на Берое в тези десетина минути бе материализирана с попадение на Мартин Камбуров. След час игра резервата Карачанаков центрира отдясно и таранът на гостите вкара след майсторски удар с глава от десетина метра.

Попадението успокои гостите, а Верея отново заигра малко по-активно, но така и не успя да създаде чисто голово положение. Все пак футболистите на Илиан Илиев можеха да достигнат до точката в заключителните секунди на триминутното продължение, когато добър рейд на Исмаил Иса отдясно завърши с центриране, което защитник на Берое опита да изчисти, но за малко не си отбеляза автогол.

ВЕРЕЯ - БЕРОЕ 0:1