Сандеция с Крачунов загуби от лидера в Полша

С Пламен Крачунов в състава си, но без Алекс Колев, Сандеция загуби с 1:2 домакинството си на Гурник (Забже) от 14-ия кръг на полската Екстракласа. Тимът на двамата българи поведе в средата на първото полувреме, но не успя да запази преднината си. Точен за Сандеция беше Михал Питър-Буко, а след почивката Шимон Матушек и Игор Ангуло в рамките на 5 минути донесоха победата на Гурник.

В края на двубоя Филип Пишчек от домакините получи червен картон.

В другите мачове снощи Пяст Гливице победи с 2:1 Висла (Плоцк), а Краковия направи 1:1 с Термалика. В петък пък Лех (Познан) не успя да победи Висла (Краков) и мачът помежду им завърши 1:1, което позволи на Гурник да оглави таблицата.
Днес Заглебие гостува на Ягиелония и при успех ще се изравни по точки с Гурник.

САНДЕЦИЯ - ГУРНИК 1:2