Малшанс за Пламен Илиев (видео)

В мач от 16-ия кръг на румънското първенство Поли (Тимишоара) се наожи с 2:1 над Астра (Гюргево). На вратата на гостите беше българският национален страж Пламен Илиев. Той направи няколко важни спасявания, но в 71-ата минута имаше малшанса топката да рикошира в напречната греда и след това от гърба му да влезе във вратата за гола, с който Поли стигна до трите точки.

Домакините поведоха в 37-ата минута. Тогава Илиев се намеси и попречи на нападател на Поли да го преодолее, но топката попадна на крака на Александру Мунтеан и той не сбърка. По това време Астра вече беше с чочвек по-малко заради червен картон на Анатоле Абанг.

В 59-ата минута Силвиу Балауре успя да израни, но десетина минути по-късно Поли вкара втори гол. Силен удар на Себастиан Майлат прати топката в напречната греда, а оттам в тялото на плонжиралия Илиев. Бившият вратар на Левски нямаше какво да стори и кълбото мина зад голлинията.
След днешаната загуба Астра е на 5-о място с 24 точки. Начело е ЧФР Клуж, пред Стяуа и Университатя (Крайова).

ПОЛИ (ТИМИШОАРА) - АСТРА (ГЮРГЕВО) 2:1