Рома отново спечели с познат резултат (видео + галерия)

Отборът на Рома надви Болоня с 1:0 на "Олимпико" в Рим в мач от 11-ия кръг на италианската Серия "А". "Вълците" продължават да заемат пето място в класирането, като вече са с 24 точки. Болоня пък претърпя трето поредно поражение, а в миналия кръг загуби у дома с 1:2 от градския съперник на Рома - Лацио. Тимът на Роберто Донадони заема 11-о място с 14 точки. Герой за "джалоросите" тази вечер беше Стефан Ел Шаарауи, който вкара гола в 33-ата минута.

Рома - Болоня 1:0@@@

Рома постига трета поредна победа с резултат 1:0, при това в рамките на седмица. В неделя “вълците” прекършиха Торино като гости с гол от фаул на Александър Коларов, а в средата на тази седмица спечелиха на “Олимпико” срещу Кротоне с дискусионна дузпа, превърната в гол от Диего Пероти.

В първите си 10 срещи в първенството играчите на Еузебио Ди Франческо са допуснали едва 5 гола във вратата си, като са реализирали 17.

Още в първите секунди на двубоя тази вечер синът на наставника на Рома - Федерико Ди Франческо, можеше да шокира домакините, но не уцели вратата на Алисон Бекер.
Малко след това Стефан Ел Шааруи стреля неточно от въздуха от добра позиция, а гостите отговориха с опасна атака, при която отново Ди Франческо застраши вратата на Алисон, но ударът му не затрудни бразилския страж.
30 Рома - Болоня 1:0
В средата на първата част Грегоар Дефрел пропусна добра възможност за Рома, а в 27-ата минута шут на Един Джеко мина на настиметри встрани от целта. Секунди по-късно Джеко можеше да изведе Рома напред в резултата, но стреля неточно с глава след центриране от корнер.
В 33-ата минута Стефан Ел Шаарауи даде аванс на “джалоросите” в резултата. “Малкия фараон”, който вчера навърши 25 години, опъна мрежата зад Анджело Да Коща с красив удар от въздуха след центриране от корнер на Лоренцо Пелегрини.
Голът на Рома дойде минута след страхотна възможност, която Болоня пропусна. Адам Мазина отправи удар с глава от близко разстояние, но с виртуозно спасяване с една ръка Алисон изби.
Осем минути след почивката Джеко с удар по земя изпрати топката във вратата на Да Коща, но попадението бе отменено заради засада на босненеца. Като цяло домакините играха предпазливо през втората част, а гостите не създадоха кой знае какви опасности за вратата на Алисон и столичани прибавиха нови три точки към актива си.