Байер (Л) направи обрат срещу опитомените "козли"

Отборът на Байер (Леверкузен) надви с 2:1 последния в класирането Кьолн в среща от десетия кръг на Бундеслигата. Леон Бейли (54) и Свен Бендер (73) се разписаха за “аспирините”. Преди това Серу Гираси (23) беше дал лъч надежда на гостите, които остават с едва две точки от десет мача.

Домакините започнаха припряно и акциите им не бяха достатъчно идейни. Гостите се възползваха от липсата на ритъм и вкараха сякаш от нищото в 23-ата минута. След изпълнение на тъч Серу Гираси овладя с крак с гръб към вратата на пет метра от голлинията. Нападателят се завъртя, а слабият му удар беше достатъчен, за да накаже Бернд Лено - 0:1. Домакините реагираха с голова ситуация в 32-ата минута. Кай Хавертц получи топката на десет метра от голлинията фронтално срещу вратаря, но шутира неточно. В 45-ата “козлите” можеха да нанесат втори удар, но след великолепен шут от въздуха на Зимон Цолер топката профуча покрай гредата.

В 54-ата “аспирините” стигнаха до изравняване. Кевин Фоланд хитро изведе Леон Бейли, който се измъкна от засадата, преодоля вратаря с повеждането на топката и насочи за 1:1. В 73-ата Байер реализира втори гол. След изпълнение на корнер съдията не видя нарушение в атака, топката стигна до Жонатан Та, който игра с глава и намери Свен Бендер, който отбеляза със завъртане от около седем метра - 2:1. В 85-ата Леверкузен вкара и трети гол на контраатака. Кевин Фоланд завърши акцията с удар от точката на дузпата след пас отляво. Видеоповторението обаче отмени гола и така срещата завърши 2:1.