Локомотив (София) представя Красимир Балъков

СКРА Белхатов губеше с 0:2, но Ники Пенчев влезе в игра и донесе победата (снимки)

Вицешампионът на Полша СКРА Белхатов бе на прага на трета загуба в Plus Liga от началото на сезона, след като губеше гостуването си на Церад Чарни в Радом с 0:2 гейма. В края на втория гейм обаче в игра се появи националът Николай Пенчев, както и Бартош Беднож, които подобриха изключително много посрещането на СКРА и гостите успяха да направят пълен обрат и да спечелят гостуването си с 3:2 (21:25, 18:25, 25:20, 25:21, 15:12) пред 1500 зрители в “Хала Мосир”.

Така СКРА Белхатов записа 3-та победа от началото на сезона и с актив от 9 точки (3 победи и 2 загуби) и 2 мача по-малко “пчелите” заемат едва 9-о място във временното класиране.

Тимът от Радом допусна 5-о поражение и с 2 победи и 8 точки на 11-а позиция.

Николай Пенчев записа 7 точки (1 блок, 55% ефективност в атака, 7% перфектно и 43% позитивно посрещане).

Най-резултатен за победителите стана сръбският център Сречко Лисинац с 18 точки (2 блока, 62% ефективност в атака). Диагоналът Мариуш Влазли добави още 17 точки (3 аса, 2 блока, 39% ефективност в атака) и бе избран за MVP.

Михал Филип заби 24 точки (1 ас, 1 блок, 59% ефективност в атака), а Томаш Форнал добави още 12 точки (36% ефективност в атака, 26% перфектно и 41% позитивно посрещане).

ЦЕРАД ЧАРНИ (РАДОМ) - СКРА БЕЛХАТОВ 2:3 (25:21, 25:18, 20:25, 21:25, 12:15)

РАДОМ: Камил Дрошински 6, Михал Филип 24, Войчех Жалински 10, Томаш Форнал 12, Дмитро Терьоменко 8, Михал Осторвски 8 - Дъстин Уотън-либеро (Якуб Жиобровски 1, Нартберт Хубер, Камил Квасовски 1)
Старши треньор: РОБЕРТ ПРИГЕЛ
СКРА БЕЛХАТОВ: Гжегож Ломач 1 Мариуш Влазли 17, Милад Ебадипур 5, Милан Катич 3, Сречко Лисинац 18, Карол Клос 10 - Каспер Пиехоцки-либеро (Шимон Ромац 3, НИКОЛАЙ ПЕНЧЕВ 7, Бортош Беднож 11, Марчин Януш, Роберт Милчарек-либеро)
Старши треньор: РОБЕРТО ПИАЦА.