Луан поведе Гремио към големия финал (видео)

Гремио разгроми с 3:0 Барселона (Гуаякил) като гост и направи огромна крачка към финала на Копа Либертадорес. С два гола за тима от Порто Алегре блесна бразилският национал Луан, а едно попадение добави Едилсон.

Още до почивката стана ясно, че Гремио е с класи над съперника си. Публиката на Барселона се опита да вдъхнови своите любимци, но в 8-ата минута те вече губеха след гол на Луан. Звездата на гостите стреля от границата на наказателното поле и с помощта на лек рикошет прати топката във вратата на еквадорците. В 21-ата минута мощен шут на Едилсон от фаул завари неподготвен стража на Барселона Максимо Бангера и резултатът стана 0:2.

Ариел Нахуелпан бше много близо да върне един гол за финалиста в турнира от 1990 и 1998 година, но Марсело Грохе блесна с впечатляващо спасяване. В 51-ата минута Едилсон намери Луан на добра позиция и той оформи изразителния успех на Гремио.
Реваншът в Бразилия е наа 1 ноември, а победителят ще срещне във финала спечелилия от двойката между Ривър Плейт и Ланус.
В първия мач "милионерите" се наложиха с 1:0.