Един удар изхвърли Хофенхайм

Ангажиментите на Хофенхайм станаха с един по-малко, след като съперникът на Лудогорец в Лига Европа отпадна от турнира за Купата на Европа. В среща от втория кръг отборът отстъпи с 0:1 при гостуването си на Вердер (Бремен), независимо че беше по-силният на терена. Домакините вкараха гол с единствения си удар във вратата - дело на Ишак Белфодил в 31-ата минута. През втората част Андрей Крамарич удари греда, а в добавеното време вратарят на Вердер спаси нов негов шут.

В същото време Фрайбург се нуждаеше от около час, за да пречупи Динамо (Дрезден), който е 12-и във Втора Бундеслига. Гостите дори поведоха в началото на второто полувреме, но в 61-ата минута домакините вече водеха с 2:1, а по-късно отбелязаха още веднъж за крайното 3:1.
На осминафиналите е и Хайденхайм, който разгроми Яан (Регенсбург) с 5:2 като гост. Двата отбора са много близо до дъното на втория ешелон, но тази вечер направиха атрактивен двубой.