Инфарктна победа за Каляри срещу слабак №1

Каляри не можеше да намери по-подходящ съперник, за да сложи край на серията си от 6 поредни загуби в Серия "А". Отборът от Сардиния се наложи драматично над боксовата круша Беневенто и се измъкна от зоната на изпадащите. Домакините спечелиха с 2:1, след като Леонардо Паволети се разписа с глава в 95-ата минута. Малко преди това Пиетро Йемело бе изравнил от дузпа за Беневенто и феновете на скромния тим вече се радваха на първата точка в елита.

Отборът на Марко Барони е последен в класирането, без спечелена точка и с голова разлика след десетия кръг 3:24. Каляри пък е на 14-а позиция с 9 точки, колкото има и Удинезе. Предишният успех на сардинци беше срещу друг новак - СПАЛ 2013, в средата на септември.
Паоло Фараго откри за домакините още в 9-ата минута отблизо. Публиката на "Сардиния Арена" очакваше лесна победа, но в хода на мача се оказа, че гостите не са толкова безобиден противник. До почивката резултатът се запази непроменен, а след нея Беневенто потърси равенството и заигра доста по-смело.

Часът на гостите удари в 93-ата минута, когато съдията Масимилиано Ирати отсъди дузпа в тяхна полза. Футболистите на Каляри дълго оспорваха, но Пиетро Йемело не трепна и изравни. Дори и това не бе достатъчно на Беневенто да сложи край на серията си от загуби, защото в 95-ата минута Паволети засече центриране от десния фланг и с глава донесе трите точки на Каляри.