Гредите не спряха полета на Лацио

Тимът на Лацио записа пети пореден успех в Серия "А". Съставът на Симоне Индзаги спечели с 2:1 визитата си на Болоня от 10-ия кръг на калчото. "Орлите" изиграха страхотно първо полувреме, като изнесоха истинска лекция на отбора воден от Роберто Донадони. Римляните се прибраха на почивка с два гола аванс, а четири пъти и гредите спряха "бианкочелестите" от попадения през първите 45 минути, докато голаджията на тима Чиро Имобиле пропусна дузпа.

Полетът на Лацио продължава@@@Още в четвъртата минута Сергей Милинкович-Савич бе точен за гостите, след като се възползва от подаване на Ненад Лулич. Имобиле удари гредата в 17-ата минута, а в 19-ата минута Савич бе фаулиран в наказателното поле на домакините. Реферът Маса даде дузпа, но голмайсторът на първенството Имобиле нямаше ден, като удари втора греда и пропусна.

Полетът на Лацио продължава@@@Все пак в 28-ата минута Лулич удвои. Той получи дълго подаване от Луис Алберто и Антонио Миранте излезе лошо, докато босненският халф прати топката в мрежата за 0:2.

Полетът на Лацио продължава@@@Италианският национал Имобиле искаше да продължи серията си от голове, но просто на "Ренато Д`Ара" не беше неговия ден. Той удари трета греда в 36-ата минута сам срещу Миранте.

Гостите удариха и четвърта греда в 38-ата минута, но този път това стана след удар Лукаш Лейва.

Полетът на Лацио продължава@@@Втората част започна с изненадващ гол във вратата на гостите в 50-ата минута. Лукич този път сбърка вратата, като прати коженото кълбо зад Томас Стракоша, след като се опита да попречи на Ерик Пулгар.
Полетът на Лацио продължава@@@Съставът на Донадони започна да вярва в равенството, но по-добрият тим на Лацио успя да задържи преднината си, въпреки натиска на домакините и записа седма победа от седем мача далеч от "Олимпико" през този сезон във всички турнири.
Двукратният шампион на Италия нямаше пет поредни победи при гостуване в Серия "А" от 2002 година.
Така Лацио остана на трето място в класирането с 25 точки, колкото има и Ювентус, но това е рекорд на клуба от Рим след първите 10 кръга. Досегашното най-добро постижение за лациалите бе 22 точки след първите 10 срещи в калчото..
Лидерът Наполи е с актив от 28 точки. Втората поредна загуба на Болоня остави тима на 11-о място с 14 точки.