Юве гази с ослепителни голове (видео)

Италианският шампион Ювентус "схруска" предпоследния в класирането на Серия "А" СПАЛ 2013 в среща от междинния кръг на първенството. Попаденията за гранда, които бяха кой от кой по-красив, вкараха Федерико Бернардески, Пауло Дибала, Гонсало Игуаин и Хуан Куадрадо. Във вратата на "бианконерите" пък се разписа Алберто Палоски.

Първото полувреме предложи приятен футбол. В началото Юве имаше тотална доминация над "бианкоадзурите", които играха с резервния си червен екип. В 14-ата минута Федерико Бернардески "взриви" трибуните. Бившето крило на Фиорентина посрещна топката с приказно воле и с левия крак я изпрати в далечния ъгъл - един изключителен гол! Това накара директорът на шампионите Павел Недвед да скочи на крака и да засипе с аплодисменти реализатора.

В 22-ата минута дойде ред и на Пауло Дибала да "раздвижи" тифозите на "зебрите". Аржентинецът показа прецизност при изпълнението на фаул и с фантастичен изстрел с левия крак порази мрежата на Алфред Гомис - 2:0. Атаките на Старата госпожа продължиха да бъдат опасни, но и играчите на СПАЛ започнаха да поглеждат напред. В 34-ата минута Алберто Палоски порази целта отблизо. Юношата на Милан остана непокрит и засече прострелен пас на Федерико Матиело. Първоначално остана съмнение за засада на нападателя, но повторенията потвърдиха редовността на гола.

В 53-ата минута гостите сензационно вкараха топката за втори път във вратата на големия фаворит. Мариос Иконому отбеляза при разбъркване след корнер, но реферът Фабрицио Паскуа отмени попадението заради засада на Палоски. Съдийското решение бе оспорвано и се стигна до използване на видеоповторение, което обаче не бе в полза на СПАЛ. Така Юве запази крехкия си аванс, а момчетата на Леонардо Семпличи не успяха да изравнят.

Нещата дойдоха на своето логично място в 65-ата минута, когато Гонсало Игуаин се намери на точното място при меле след ъглов удар. "Ел Пипита" порази далечния ъгъл с диагонален шут с левия крак, който леко напомни на прочутия гол на Фабио Гросо от легендарния полуфинал в Дортмунд през 2006 година. Пет минути след изпълнението на голмайстора на Юве, Хуан Куадрадо направи 4:1. Халфът завърши с плонж подаване отляво на Дъглас Коща и зарадва "Алианц Стейдиъм" с ново красиво попадение. Това дойде в повече на играчите на СПАЛ - "гейм, сет и мач" за шампионите.

В последната минута Игуаин бе изведен на голова позиция и терминаторът веднага отбеляза, но чрез видеоповторение резултатът остана 4:1 заради засада. Това щеше да е гол №100 за Гонсало в Серия "А". Веднага след това Дибала се размина на косъм с още едно попадение.

Ювентус - СПАЛ 2013 4:1

1:0 Бернардески (14)
2:0 Дибала (22)
2:1 Палоски (32)
3:1 Игуаин (65)
4:1 Куадрадо (70)