Гол в продълженията класира Славия на четвъртфинал

Отборът на Славия се класира на 1/4-финал за Купата на България. "Белите" постигнаха драматичен успех с 2:1 над Локомотив (Пловдив). Играчите на Златомир Загорчич поведоха в резултата след гол на Шикозе Мба (35). "Смърфовете" изравниха чрез Веселин Марчев (59). Победното попадение за домакините реализира Галин Иванов (117).
Славия - Локомотив (Пловдив)
Резултатът на стадион "Васил Левски" откри Шикозе Мба. Попадението падна в 35-ата минута, когато гредата първоначално спаси "смърфовете" след шут на Емил Мартинов, но последва меле, a кълбото попадна в Шикозе Мба, който без да се замисли вкара в мрежата на Диао. При този резултат завърши първата част.

Второто полувреме започна по-добре за играчите на Войн Войнов и логично в 59-ата минута Веселин Марчев изравни резултата. Техничният футболист напредна, стигна до границата на пеналта и оттам разстреля младия страж на "белите".
В 77-ата минута играчите на Славия претендираха за дузпа, но главният съдия не отсъди наказателен удар. В края на срещата двата тима размениха бързи атаки, но те не доведоха до реална ситуация за гол. При 1:1 завърши редовното време.
В 109-ата минута вратарят на Локомотив (Пд) за малко да направи груба грешка и да подари гол на домакините. В 117-ата минута "белите" успяха да вкарат втори гол. Галин Иванов се разписа, след като Иван Минчев шутира, Диао спаси, но при добавката Иванов класира Славия за 1/4-финалите за Купата на България.