Хандбалистките на Етър с важна победа в драматично дерби срещу Бъки (видео)

Отборът на Етър 64 (Велико Търново) спечели голямото дерби срещу Бъки (Габрово) от третия кръг на женското хандбално първенство. В зала "Орловец" шампионките стигнаха до успеха само с гол разлика - 28:27, пет месеца след като надиграха същия съперник и във финалната серия от плейофите през миналия сезон. Срещата бе решена в заключителните секунди, когато Соня Богданова отбеляза победен гол за Етър.

Отборът от Велико Търново имаше преднина и след първото полувреме - 16:15, а в началото на втората част дори увеличи аванса си при 22:19. Последваха силни минути за Бъки, след които се стигна до равенство 24:24. Домакините дори успяха да поведат с 27:26 при 7 оставащи минути до края на срещата, но впоследствие не намериха начин да отбележат още попадения. Етър изравни в 29-ата минута на втората част, а след ново неуспешно нападение на Бъки, гостите получиха шанс на бърз пробив, който бе използван от Богданова.

Тя завърши срещата с 4 гола, а най-резултатна за шампионките бе Петя Кръстева с 12. Етър постигна трета поредна победа от старта на първенството и продължава с пълен актив от точки, докато за Бъки поражението е първо за сезона.

Тимът на Свиленград също записа трети последователен успех - 38:26 у дома срещу Поморие, и заема първо място с по-добра голова разлика от Етър. Третата позиция е за Бъки, а четвърти е отборът на Шумен 98, който спечели с 28:25 срещу Ники спорт (Сливница) в третия кръг.