СуперПипо се качи на върха в Серия "Б"

Воденият от легендата на Милан Филипо Индзаги състав на Венеция поведе в Серия "Б". Новаците в първенството спечелиха с 1:0 домакинството си на досегашния едноличен лидер Емполи, където кондиционен треньор е бившия такъв на Левски, ЦСКА и националния отбор на България - Роко Перота. Резервата Стефано Морео отбеляза победното попадение в 87-ата минута, когато завърши отлична контраатака на венецианците. Така играчите на Венеция донесоха важен успех в мач №100 на треньора Пипо Индзаги в професионалния футбол.

Двубоят бе от 10-ия кръг на Серия "Б", а успехът общо четвърти за тима на Индзаги, който изравни Емполи на върха с актив от 17 точки.

Цели пет отбора са с актив от 16 точки - Кремонезе, Бари, Пескара, Фрозиноне и Новара, а с 15 точки остана отборът на Ивайло Чочев - Палермо. "Розовите" записаха първо поражение през тази кампания, като отстъпиха с 0:2 на своя стадион "Ренцо Барбера" от Новара, а родният национал игра през всичките 90 минути.