Лекцията на Христов отвъд Океана продължава, Роудис мачка в плейофите (видео)

Лекцията на българския нападател Георги Христов отвъд Океана продължава. В 1/8-финален двубой от плейофите в USL Тампа Бей Роудис победи по безапелационен начин с 3:0 като домакин Синсинати, а юношата на Марица (Пловдив) се отличи с изключително красив гол, с който оформи класиката в Мексиканския залив.

Домакините от Сейнт Питърсбърг бързо си осигуриха комфортен аванс в резултата, след като до 25-ата минута на два пъти поразиха целта. И двете попадения за Роудис реализира шампионът на Германия за 2009 година с Волфсбург Марсел Шефер.

Джорджи пък записа името си сред голмайсторите и обра овациите на “жълто-зелените” фенове с изпълнението си в 67-ата минута. Христов получи топката отляво и с хубав удар от ъгъла на наказателното поле направи безпомощен за трети път вратаря на Синсинати.

Това бе 14-о попадение за Христов през настоящата кампания, която се явява и най-силна в кариерата му в Америка до момента. Първенецът на България за 2009 година с Левски е водещият голмайстор в редиците на Стюърт Кемпбъл. Силното му представяне напоследък пък породи слухове, че селекционерът на България Петър Хубчев обмисля да му даде шанс да се докаже и с националната фланелка.