Вот на доверие за Стамен Белчев

Стамен Белчев твърдо остава засега наставник на ЦСКА-София, въпреки че шансовете за атака на титлата от страна на “червените” започнаха рязко да падат след трите поредни равенства, като последното бе срещу Левски във вечното дерби. От клуба категорично отрекоха, че е имало спешна среща, на която да се решава съдбата на наставника, след като ЦСКА-София игра безобразно през второто полувреме в двубоя срещу “сините” и допусна изравнителния гол на Роман Прохазка. Първият във вратата на Витаутас Черняускас дойде от Давид Яблонски. За тази част от тактиката на съперника знаеше цяла България, но не и защитата на “армейците”. Николай Бодуров бе прехвърлен от топката, а Александър Барт бе зад гърба на Яблонски.

Търканията между Белчев и Станислав Манолев, които се появиха по време на мача, са били изгладени на маса в неделя по обяд. Националът реагира бясно на смяната си и дори не поздрави треньора.

Ръководството на “червените” обаче смята, че няма смисъл от смяна точно преди двубоя с Лудогорец, който е на 5 ноември. Какъвто и треньор да дойде, трудно ще вдигне отбора на крака.

След като бе начело доста време в класирането, ЦСКА-София дръпна ръчната спирачка. Първо направи 2:2 при гостуването си на Етър във Велико Търново, след това 0:0 у дома срещу Пирин и сега 2:2 с Левски. Така набързо бяха загубени 6 точки.

За мача с Ботев (Враца) за купата във вторник ще бъде дадена почивка на Фернандо Каранга, който спря да вкарва и “червените” закъсаха. На всичко отгоре нападателят вече виси и с 4 жълти картона и при още един ще получи наказание. А с реакциите си срещу съдиите това е едно от най-лесните неща в българското първенство.