Радост за Рапид в дербито на Виена (видео)

Рапид победи с 1:0 Аустрия в 323-ото дерби на Виена. “Зелено-белите” стигнаха до успеха с гол на Филип Шобесбергер в 55-ата минута, а техният съперник може да съжалява за пропуските на голямата си звезда Кевин Фрийзенбихлер.

След три поредни победи в първенството, Рапид влезе в сблъсъка като фаворит. Символичните гости бяха и по-свежи, защото през седмицата Аустрия игра срещу Риека в Лига Европа и загуби с 1:3.

Преди почивката двубоят беше равностоен, а най-добрата възможност за гол се откри пред Фрийзенбихлер, но той шутира в аут. Рапид поведе в началото на втората част след наглед безобидно центриране и удар с глава на Шобесбергер, който изненада вратаря на Аустрия Патрик Пентц.
В 65-ата минута Шобесбергер можеше да реши всичко с втори гол, но се забави и топката му беше избита. В 80-ата Лукас Галвао остави Рапид с човек по-малко, след като получи червен картон, но съотборниците му удържаха победата.
В класирането води Щурм (Грац) с 28 точки, пред Ред Бул Залцбург с 25, Рапид с 22 и Аустрия с 18.

АУСТРИЯ (ВИЕНА) - РАПИД (ВИЕНА 0:1