Пета поредна победа за Брюж, Андерлехт пак зацикли (видео)

Шампионът на Белгия Брюж продължава да трупа преднина на върха в класирането. “Синьо-черинте” надвиха с минималното 1:0 Антверпен и записаха пета поредна победа в първенството. Сауло Декарли вкара единствения гол в 35-ата минута. Tой се разписа отблизо, след като преди това защитник на гостите изби топката от голлинията.

Десетата победа от 11 мача позволи на Брюж да събере 30 точки - с 8 повече от втория Шарлероа, който в събота направи 1:1 с Локерен.
На другия полюс е представянето на Андерлехт. Най-успешният белгийски клуб беше в серия от три победи, с които доближи лидерите, но снощи се провали на собствен терен срещу Генк - 0:1. Точен за гостите беше Джоузеф Айдоо в 50-ата минута.

Андерлехт е на нетипичната за традициите си пета позиция, като изостава с цели 12 точки от Брюж. След две седмици двата гранда се срещат в Брюксел.

БРЮЖ - АНТВЕРПЕН 1:0
1:0 Декарли (35)