Хитрино надделя в регионалното дерби с Ботев (Нови пазар)

За първенство на Североизточната трета лига – ХI кръг Хитрино надделя в регионалното дерби на област Шумен над Ботев (Нови пазар) с 3:1. На полувремето резултатът беше 1:0 с гола на Христо Станчев реализиран още в 19-ата минута. В началото на втората част гостите от Нови пазар се настаниха трайно в половината на Хитрино, но гол падна отново в тяхната врата. В 60-ата минута. Христо Александров удвои преднината на домакините, след като беше изведен в стрелкова позиция след елиминиране и на вратаря Илиян Илиев.
Ботев вече нямаше какво повече да губи и скочи като ужилен. Многобройните им атаки все пак доведоха до гол във вратата на Харун Якубов в 78-ата минута, дело на Юлиян Загоров. Желанието им поне да не загубят мача ги хвърли в отчаен щурм, но в 85-ата минута Илиян Василев сложи край на спора между двата отбора, вкарвайки трети гол във вратата на Илиян Илиев. За нещо друго вече нямаше време.