Имобиле не спира да наказва (видео)

Голмайсторът на Серия "А" от началото на сезона Чиро Имобиле затвърди великолепната си форма с нови две попадения, а Лацио разгроми с 3:0 Каляри и излезе на 4-о място в класирането, с равни точки с Ювентус и само на 1 след Интер. Каляри пък има само 6 точки и е сред групата отбори, застрашени от изпадане.

За Лацио се разписа и защитникът Бащош, който оформи крайния резултат в началото на второто полувреме. За национала на Ангола това е втори гол през сезона.
Лацио отново не можеше да разчита на някои от основните си футболисти заради травми, но от началото на сезона отборът имаше само една загуба във всички състезания и това беше достатъчен повод за оптимизъм. “Небесносините” отлично осъзнаваха възможността да се доближат до лидерите и не смятаха да я пропускат.

Каляри пристигна във Вечния град след 4 поредни загуби. Лошата форма на тима доведе до уволнението на Масимо Растели и завръщането начело на тима на Диего Лопес след пауза от 3,5 години.
Големият проблем за сардинци беше отсъствието на двамата вратари Рафаел и Алесио Краньо. Това наложи появата в титулярния състав на юношата на Милан Лука Кроста, който записа втория си мач в Серия “А”.

Лацио беше близо до гола още във 2-ата минута, но Луис Алберто стреля в аут след добро центриране на Адам Марушич. Пет минути по-късно Имобиле се отскубна и беше повален от Кроста. Съдията Лука Пайрето веднага посочи бялата точка, а звездата на “орлите” превърна дузпата в гол.

Малко след това Имобиле направи сериозен пропуск, а в 21-ата минута гол на Каляри беше отменен заради засада. Лацио продължи да доминира и логично удвои преднината си в 41-ата минута. Тогава марушич центрира и Имобиле с глава заби 13-ото си попадение от началото на кампанията.
След почивката интригата окончателно изчезна, защото в 49-ата минута Бащош засече центриране на Луис Алберто от фаул и вкара за 3:0. бранителят на Лацио дори можеше да добави на сметката си още един гол, но не се разбра със Стефан де Врай и шансът бе пропилян.
Единствените по-интересни атаки на гостите бяха всъщност самостоятелни пробиви на Фариас. Веднъж той пчти успя да преодолее Томас Стракоша, но вратарят на “орлите” изби топката в гредата. В края след шут на Сергей Милинкович Савич гредата спаси Каляри от четвърти гол.