Галатасарай и Фенербахче не си вкараха гол в дербито на Истанбул (видео)

Галатасарай и Фенербахче завършиха наравно 0:0 в дербито на Истанбул от 9-ия кръг на първенството. Символичните домакини завършиха мача с човек по-малко, след като Юнес Беланда бе изгонен в 73-ата минута заради втори жълт картон.

През първото полувреме най-чистото положение бе за Галатасарай. Френският нападател Бафетимби Гомис отправи изстрел от малкото наказателно поле, но Карлос Камени спаси. Винсент Янсен в края на тази първа част можеше да даде аванс на Фенербахче.
След подновяването на играта Чигерчи не бе точен за Галатасарай, а изгонването на Белханда изнерви мача. До края гол не падна и двата тима си разделиха по една точка.

Галатасарай е лидер в класирането с 23 точки, а Фенербахче остава шести с едва 15 пункта. Утре шампионът Бешикташ излиза срещу Истанбул ББ в последен мач от кръга. При победа, “черните орли” ще излязат на втора позиция.

ГАЛАТАСАРАЙ - ФЕНЕРБАХЧЕ 0:0