Лудо френско Класико на "Велодром": Кавани спасител, Неймар - изгонен (видео)

Френското футболно Класико между отборите на Олимпик Марсилия и Пари Сен Жермен от десетия кръг на Лига 1 завърши с драматично равенство 2:2. Луис Густаво и Флориан Товен бяха точни за домакините, а Неймар и Единсон Кавани се разписаха за ПСЖ. Попадението на уругваеца дойде в 93-ата минута, с което тимът се спаси от първа загуба в шампионата. Голямата звезда на парижани Неймар пък бе изгонен в края на мача за втори жълт картон за бутане на Лукас Окампос.

Резултатът бе открит още в 16-ата минута. Тогава домакините излязоха напред в резултата с отличен далечен удар на Луис Густаво, който не остави шансове на Алфонс Ареола. Постепенно ПСЖ взе инициативата и в крайна сметка в 35-ата минута стигна до изравняване. Адриен Рабио намери Неймар в наказателното поле и бразилецът без да се бави прати топката в мрежата.
Втората част започна мудно, но постепенно събитията на терена станаха по-интензивни, за да се стигне до кулминацията в последните минути. Първо Неймар стана обект на хвърлени предмети при един корнер. Изпълнението на ъгловия удар се забави повече от минута заради замерянията от трибуните.
В 79-ата минута резервата Клинтън Н’Джи влезе в борба с Рабио за една топка в близост до аут линията и след като взе клъбото без да се бави го прати в наказателното поле, където Товен дебнеше, за да направи 2:1. ПСЖ се втурна в нападение в търсене на изравняване и в опита си да бъде спряна една атака на гостите Неймар бе фаулиран на два пъти. Нервите на най-скъпия футболист в историята не издържаха и той бутна Окампос, за което получи второ официално предупреждение.
“Велодорм” предусещаше първи успех над големия съперник от шест години насам, когато се стигна до 93-ата минута. Буна Сар спъна Кавани в близост до наказателното поле и уругваецът се нае с изпълнението. Нападателят стреля по отличен начин и след като топката се удари в горната греда влезе в мрежата на Стив Манданда. Така голмайсторът на парижани се оказа спасител за тима на Унай Емери и оформи крайното 2:2.
Така ПСЖ остава без загуба на върха в класирането. Парижани са с 26 точки, което е на четири от шампиона Монако, който е втори. Марсилия от своя страна пропусна шанса да се изкачи на трета позиция и остава пети с 18.

Марсилия - Пари Сен Жермен 2:2

1:0 Луис Густаво (16)
1:1 Неймар (35)
2:1 Товен (79)
2:2 Кавани (90)